ZEN164V130A24LS
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
ZEN164V130A24LS
Part Number : ZEN164V130A24LS
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : ZEN164V130A24LS.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : ZEN164V130A24LS More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 4.15 mm
Width : 4.15 mm
Length : 4.15 mm
Capacitance : 4.2 nF
Case/Package : SMD/SMT
Test Current : 3 A
Number of Pins : 3
Working Voltage : 16.4 V
Breakdown Voltage : 24 V
Peak Pulse Power : 700 mW
Number of Circuits : 1
Max Power Dissipation : 700 mW
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Circuit Protection - TVS - Mixed Technology
Qty : 179 In Stock
Applications : Advanced driver assistance systems (ADAS) Power delivery Data storage
Mount : Surface Mount
Height : 2 mm
Packaging : Tape & Reel
Termination : SMD/SMT
Hold Current : 1.3 A
Zener Voltage : 16.4 V
Voltage Rating : 24 V
Clamping Voltage : 24 V
Max Surge Current : 1.3 A
Power Dissipation : 1 W
Element Configuration : Single
Operating Supply Voltage : 5 V
Min Operating Temperature : -40 °C