72V211L10PFI8
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
72V211L10PFI8
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Function : Synchronous
Product Status : Last Time Buy
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : 72V
FWFT Support : No
Data Rate : 100MHz
Supplier Device Package : 32-TQFP (7x7)
Memory Size : 512 x 9
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Current - Supply (Max) : 20mA
Expansion Type : Depth, Width
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Access Time : 6.5ns
Package / Case : 32-LQFP
Bus Directional : Uni-Directional
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Programmable Flags Support : Yes
Retransmit Capability : No
Description : IC FIFO SYNC 512X9 6.5NS 32TQFP
Model Number : 72V211L10PFI8
Contact Now
Synchronous FIFO 512 x 9 Uni-Directional 100MHz 6.5ns 32-TQFP (7x7)