DSEI2X30-12P
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
DSEI2X30-12P
Part Number : DSEI2X30-12P
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : DSEI2X30-12P.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : DSEI2X30-12P More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Chassis Mount, Screw
Number of Pins : 8
Reverse Recovery Time : 50 ns
Average Rectified Current : 28 A
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 253 In Stock
Applications : Advanced driver assistance systems (ADAS) Medical Enterprise projectors
Case/Package : Module
Forward Voltage : 2.55 V
Max Reverse Voltage (DC) : 1.2 kV
Max Operating Temperature : 150 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current : 200 A